خانه شیک و مدرن با طراحی داخلی 2024

هر ساله شروع سال جدید میلادی همراه با پیش ­بینی­ هایی مختلف و هیجان ­انگیز دربارۀ مسائل متنوع به­ خصوص ترندهای رنگ سال، مد روز و… همراه است.

طراحی داخلی و دکوراسیون نیز از این قائده پیروی می­کند. ترند سال نه تنها از مد روز و زیبایی­شناسی می­گوید بلکه بر روی نحوۀ زندگی در سال پیش­رو را تأثیر می­گذارند. ترندها بیانگر تغییر مداوم ما به سمت سبک­ های جدید زندگی هستند. در این میان به نظر می­رسد ترندهای گرایش طراحی داخلی 2023 سخت­پسندترین افراد را نیز راضی خواهد نمود.

جذاب­ترین ترندهای طراحی داخلی 2023

جهان همواره در حال تغییر است. این ویژگی موجب می­شود تا هر روز منتظر چیزهای جدید و هیجان­انگیز باشیم. به نظر می­­رسد 2023 سال ترندهای تغییرات ناشناخته و هیجان­ انگیز طراحی داخلی باشد. در کنار این تغییرات جدید برخی از ترندها نیز همچنان به اصلاح و تقویت سبک ­های محبوب و موجود در طراحی معاصر می­پردازند. از این منظر شاهد فضاهایی اثیری خواهیم بود که بر طراحی­ های موجود غلبه می­کنند و بر آن­ها تأثیری عمیق می­گذارند.

تمرکز بر تندرستی(زیست سالم)

در سال‌های اخیر سلامتی به موضوعی داغ در طراحی تبدیل شده است. خودمراقبتی یکی از عوامل کلیدی برای بهبود وضعیت سلامت افراد است. محیط زندگی سالمی که با هدف ایجاد تندرستی طراحی شده باشد نیز تاثیر قابل توجهی بر این امر می­گذارد. در واقع به­زیستی پاسخ و راه حلی به بحران روحی انسان مدرن است: یک سبک ‏زندگی جدید و یا الگویی برای پر کردن خلأها و خستگی ­های انسان امروز با هدف تقویت بدن، ‏ذهن و روح. در واقع، طراحی سلامت در دکوراسیون داخلی زمین ه­ای برای کاهش سرعت زندگی و تمرین ذهن آگاهی فراهم می­آورد. به نظر می­رسد در ماه‌های آینده شاهد نوآوری‌هایی خواهیم بود که فضاهایی زیبا و سالم را تقویت و سبک زندگی همراه با خودمراقبتی و تندرستی را پیشنهاد می­دهند.

بازگشت آرت دکو

بازبینی سبک­های محبوب گذشته یکی از موارد مورد علاقه در صنعت طراحی است. همان­طور که به مرور فضای داخلی از مینیمالیسم مطلق دور می­شود، شاهد علاقه مجدد به سبک­هایی با تزئینات بیشتر مانند آرت­دکو هستیم. با اینکه همچنان شاهد ماکسیمالیسم بیش از حد همانند سبک آرت­دکو نیستیم اما جزئیات پر نقش و نگار برگرفته از این سبک روزبه­روز در حال افزایش خواهند بود. انتظار می­رود در آینده­ای نزدیک رنگ‌های روشن‌تر، الگوهای هندسی و تقارن آرت­دکو ترندهای طراحی داخلی سال­های اخیر را تحت الشعاع خود قرار دهند.

محیط کار خلاقانه

سال 2023  سالی است که طراحی داخلی محل کار، چه خانگی و چه در شرکت، دوباره بازتعریف خواهد شد. در حال حاضر در طراحی این فضاها سلایق فردی به شکلی غالب دیده می­شود. اما احتمال می­رود که محیط ­های کاری به سمت عناصری تغییر کنند که کار در آن­ها راحت­تر باشد. از طراحی مبلمان اداری تا چیدمان و حتی فضای سبز داخلی و امکاناتی برای استفاده و افزایش بهره­ وری کارمندان با تغییراتی رضایت­بخش متحول خواهند شد. این تغییرات برای افرادی که از خانه کار می­کنند، فرصتی برای تنظیم و طراحی فضای داخلی خانه مطابق با خواست و نیازهای دقیق آن­هاست.

افزایش خانه­ های چند منظوره

بدون شک ترند طراحی داخلی در سال 2023 حامی افزایش خانه­ های چند منظوره خواهد بود؛ فضاهای داخلی با امکانات اختصاصی و سفارشی ­ساز جهت فعالیت­ های روزمره، سرگرمی و ورزش. این نوع طراحی نقطۀ اتصالی است با اجتماع در جهت دوری از انزوا و با هدف پر کردن شکاف ایجاد شده در زندگی افراد به دلیل موقعیت­ های اجتماعی آنهاست. در نتیجه، در طراحی­ های پیش­رو شاهد افزایش تعداد اتاق ­های لوکسِ فیلم و بازی، سالن­های ورزشی و سونا و… خواهیم بود.

طراحانِ اتاق گلخانه و خشک­شویی

در طراحی ­های پیش­رو هیچ اتاقی دست نخورده باقی نخواهد ماند. طراحان و خانه‌سازان تمرکز زیادی بر ساخت خانه‌هایی دارند که در خدمت ساکنانش باشند. به همین دلیل است که هر سانت اهمیت دارد. اکنون اتاق‌های خشک‌شویی و رخت‌شوی­خانه‌ها مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است. در نتیجه، در سرتاسر خانه­ ها هوا یکسان خواهد بود؛ از ورودی خانه تا سودمندترین فضاها. به نظر می­رسد ترندهای طراحی داخلی سال 2023 به تمام زوایای داخلی می­پردازند و آن­ها را به سمت زیباتر شدن سوق می­دهند.

حداکثرِ نور طبیعی

هر چه دانش ما دربارۀ چیزهایی که برای عملکرد انسان مفید است بیشتر می­شود، آن عناصر در فضای داخلی در صورت امکان بیشتر نمود خواهد کرد. آنچه مسلم است نور طبیعی یکی از عناصری است که در طراحی‌های فعلی و آینده به شکلی پر رنگ دیده می­شود. این روزها تمرکز مجدد بر به حداکثر رساندن نور طبیعی با پنجره‌های بزرگ و لخت، رنگ‌های سفید و سطوح بازتابنده بیشتر از پیش وجود دارد. نور طبیعی می­تواند الگوهای خواب، تمرکز و خلق و خوی را بهبود بخشد. علاوه بر آن در تولید ویتامین D و سلامت عمومی بدن نقش موثری ایفا می­کند.

برای مشاهده محصولات آرتاپان که همواره با جدیدترین متدها و با بروزترین ابزارآلات جهانی تولید می شود، می توانید از اینجا اقدام نمایید.

پست‌های مرتبط

نئوپان خام و لمینت آرتا

نئوپان خام آرتا

مناسب برای طراحی در سطح وسیع نئوپان خام آرتا تخته‌هایی از خرده چوب‌های زائد و تراشه‌های چوب‌بری است که در...

بیشتر بخوانید

ام دی افMDF چیست+لیست قیمت و مشخصات فنی

ام‌ دی‌ اف آرتا نوعی ورق فشرده است که جایگزین چوب طبیعی شده و در مصارف داخلی ساختمان‌ها و برخی...

بیشتر بخوانید