پارکت را با چه چیزی تمیز کنیم؟

چگونه پارکت لمینت را تمیز کنیم؟

امروزه پارکت لمینت به عنوان یکی از راحت‌ترین و کاربردی‌ترین عناصر در طراحی داخلی میان کاربران جایگاهی ویژه پیدا کرده است.

زیبائی، ظاهر طبیعی، ماندگاری و قیمت مناسب، پارکت لمینت را در لیست مورد علاقه‌های بسیاری از کاربران قرار داده است. خوب است بدانیم که نحوه نگهداری، مراقبت و پاکیزگی پارکت لمینت بر عمر آن می‌افزاید؛

بنابراین ضروری است که تمام مصرف‌کنندگان از نحوه آن اطلاع داشته باشند. برای افزودن بر عمر پارکت لمینت‌های آرتاکلیک تفاوتی ندارد که کدام مدل از سه مجموعۀ آن را انتخاب نموده‌اید؛

تمام پارکت‌های آرتا از کیفیتی برخوردارند که با استفاده درست می‌توانید بر عمر آن‌ها بیافزایید. تنها با رعایت توصیه‌های زیر برای سال‌ها از داشتن پوشش کف آرتاکلیک لذت ببرید:

چگونه پارکت منزل را نظافت کنیم؟
  • پارکت لمینت را با جاروبرقی یا برس نرم یا با دستمال نم­دار تمیز کنید. هرگز از بخارشو استفاده نکنید. قبل از کشیدن تی نم­دار حتماً با جارو تمیز کرده سپس تی را درجهت طول پارکت بکشید.
  • از خیس کردن یا استفاده از پاک کننده­‌های قوی خودداری کنید.
  • در مورد لکه­‌هایی که برای تمیز شدن نیاز به استون، الکل و… دارند ابتدا پارچه را آغشته کنید و سپس روی پارکت بکشید. برای رفع لکه‌ها از پاک کننده­‌های ملایم و غیرسـاینده استفاده شود. از به­ کار بردن هرگونه واکس یا روغـن براق‌کننده اجتناب کنید. بهتر است برای افزایش طول عمر پارکت از مایع مخصوص تمیزکننده پارکت استفاده شود.

توجه نمائید که به کار بردن این مواد ممکن است باعث خرابی کالا شود و آن را از گارانتی خارج نماید.

  • از پد‌های نمدی یا موکت­‌های نرم در زیر پایه­‌های مبلمان استفاده شود. در همه راهرو‌های بیرونی از پادری مناسب و در داخل راهرو‌ها از قالیچه استفاده کنید.
  • استفاده از پرده­‌های مناسب برای کنترل تابش مستقیم آفتاب و جابجا کردن گاه­ به­ گاه قـالیچه­‌ها برای جـلوگیری از تـغییر رنـگ سـطوح زیـر آن‌ها با سایر قسمت­‌ها از موارد کارساز و مؤثر است.
  • قراردادن مستقیم گلدان بر روی پارکت حتی اگر نشتی آب هم نداشته باشد پارکت را کدر می‌­کند. از این رو گلدان­‌ها را باید بر روی قـفسه­‌ها و یا پـایه­‌هایی با ارتفاع مناسب از کف قرار دهید. تا یک هفته پـس از نصب، از قرار دادن وسایل سنگین روی پارکت خودداری کنید

«با نـظافت به مـوقع و نـگهداری درسـت می­توانید ارزش پارکت خود را برای سالیان سال حفظ کنید.»

پست‌های مرتبط

بازسازی ساختمان چرا و چگونه؟

بازسازی یا نوسازی ساختمان + چک لیست هزینه بازسازی خانه

نوسازی و بازسازی خانه می‌تواند تجربه‌ای هیجان‌انگیز و جالب باشد، اما همزمان نیز قابلیت تبدیل شدن به پروسه‌ای طاقت‌فرسا و...

بیشتر بخوانید

ام دی افMDF چیست+لیست قیمت و مشخصات فنی

ام‌ دی‌ اف آرتا نوعی ورق فشرده است که جایگزین چوب طبیعی شده و در مصارف داخلی ساختمان‌ها و برخی...

بیشتر بخوانید