اهمیت پوشش کف در سبک فنگ شویی خانه

فنگ شویی در پیِ ایجاد تعادل بین انرژی حیاتی افراد و محیط فعالیت ­های روزانه، از طریق توزیع دکوراسیون و جهت گیری اتاق ­هاست.

این روزها خانه­ ها فضای اصلی و مهمی برای ترویج این سبک تزئینی هستند. بهره گیری از روش فنگ­ شویی و فلسفۀ آن در طراحی داخلی مترادف با بهبود انرژی، تعادل و مثبت­گرایی است. در این سبک پوشش کف خانه نقشی بنیادی دارد زیرا عنصر اصلی ارتباط باعناصر طبیعی است.

فنگ شویی

فنگ­ شویی چیست؟

فنگ شویی نامی است که به یک سیستم فلسفی و روش باستانی در چین گفته می­شود. در لغت به معنای باد و آب، روشی برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره است تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت «چی» داشته باشد.

فنگ شویی نگرشی دربارۀ اِشغال فضا و توزیع انرژی ­ها و پایه ­های دستیابی به هارمونی کامل در فضاست. فلسفه فنگ شویی معتقد است جریان درست انرژی چی موجب تندرستی، روابط عاطفی و انرژی فیزیکی می­شود. در کنار این ها محیطی ایده ­آل برای زندگی و انجام وظایف روزانه ایجاد می­کند. شایان ذکر است که این نظریه مبتنی بر چیدمان فضا و نقاط اصلی است که در مبلمان و اشیاء تزئینی اعمال می­شود.

علاوه بر این استفاده از اشکال و مواد برای ایجاد ترکیبی عالی از اهمیت ویژه­ ای برخوردارند. به این ترتیب، فنگ­شویی بر جریان انرژی­ها تمرکز دارد و معتقد است اگر متوجه شدیم چیزی خوب پیش نمی­رود، پس لازم است تغییراتی در چیدمان اتاق یا محیط زندگی­مان ایجاد کنیم. در این روش چیدمان مجدد مبلمان برای تجدید انرژی امری ضروری است. فنگ­شویی به عنوان یک سبک تزئینی دارای 3 پیش فرض واضح و غیرقابل چشم­پوشی است.

با پیروی از این کلیدها، می­توانیم پتانسیل هر فضا را به حداکثر آن برسانیم.کلیدها عبارتند از:

  • نور طبیعی
  • نظم و آرایش اتاق­ها
  • تمیزی و آراستگی

اهمیت رنگ در فنگ­­شویی

در فلسفه چینی، یین و یانگ دو نیروی اصلی هستند که تمام زندگی را شکل داده و به تعادل می­رسانند. بر اساس فنگشویی، رنگ­ ها به طور مستقیم با یین یا یانگ ارتباط دارند. بر اساس این اصل، رنگ­ های یین سلامت، رفاه و آرامش را به خود جذب می­کنند.

از سوی دیگر، رنگ ­های مربوط به یانگ باعث افزایش فعالیت، اشتیاق یا انرژی مثبت می­شوند. در سبک فنگ­شویی از رنگ­ها برای نشان دادن 5 عنصر استفاده می­شود که ویژگی ­های هر انرژی را مشخص می­کند: آتش، خاک، فلز، آب و چوب. در نتیجه، بسته به آن میزان زیبایی که می­خواهید در هر اتاق ایجاد کنید، انتخاب یک رنگ یا بیشتر از آن ضروری است. رنگ­ ها تأثیر قابل توجهی روی افراد و عملکرد مغز آن­ها می­گذارد.

پوشش کف در فنگ­ شویی

پس از آشنایی با ویژگی ­های اصلی این سبک و اهمیت رنگ ­ها در فنگ شویی، وقت آن است که در مورد اهمیت پوشش کف دراین روش بیشتر بدانیم.

اگر بگوییم  پوشش کف چوبی تنها چیزی است که به هیچ­وجه نمی­توان آن را از فنگ ­شویی حذف کرد، اغراق نکرده ­ایم. همانطور که در بالا اشاره کردیم اهمیت چوب به انرژی آن برمی­گردد.زیرا این ماده طبیعی به اتصال مستقیم انرژی ­ها کمک شایانی می­کند. بنابراین، انتخاب یک خانه با این ویژگی از اهمیتی اساسی برخوردار است.

 علم فنگ شویی در منزل
پارکت ­لمینت آرتاکلیک یونیورسال طرح elegance

اکنون می­دانید اگر می­خواهید خانه شما دارای سبک فنگ ­شویی باشد، باید قبل از هر چیز چوب را انتخاب کنید. با این حال، اگر نگران ظاهر و دوام چوب هستید و می­خواهید کف­پوش فنگ ­شویی شما مانند روز اول ظاهری زیبا داشته باشد، توصیه می­کنیم به جای پارکت سنتی، پارکت لمینت چوبی را انتخاب کنید که نیاز به نگهداری و مراقبت کمتر و آسان­تری دارد.

اگر به دنبال سرعت و سهولت نصب هستید، پوشش ­های پارکت لمینت کف مناسب­ترین گزینه برای شماست. فناوری آسان کلیک با قابلیت نصب بسیار سریع و در کمترین زمان در خانه و یا هر فضایی که مدنظر شماست. این ویژگی ­ها نشانگر آن است که پارکت لمینت به آسانی نصب و تمیز می­شود؛

بنابراین راه حل مناسبی برای بازسازی سریع منازل و اماکن تجاری است. پارکت لمینت آرتاکلیک در برابر تغییرات دما و رطوبت از مقاومت خوبی برخوردار است. علاوه بر این دارای لایه­ overlay و ضد خش است که آن را در برابر خراش ­های سنگین مبلمان محافظت می­کند و برای خانه ­هایی که کودک خردسال دارند نیز ایده آل است. این نوع پوشش کف به لطف بافتی شبیه به چوب طبیعی، ظاهری بسیار دنج و آرامش ­بخش دارد و برای توزیع انرژی یین و یانگ در منازل و محیط کار بسیار مناسب و کاربردی است.

آینه در دکوراسیون فنگ­ شویی

بر اساس فلسفه فنگ­ شویی قرار دادن آینه ­ها، نقشی کلیدی در دکوراسیون ایفا می­کند. محل قرار گرفتن آینه در یک اتاق برای حفظ تعادل و تندرستی ضروری است. به عنوان مثال، قرار دادن آینه در جلوی تخت توصیه نمی­شود، زیرا انرژی انعکاس برای استراحت مناسب نیست و موجب بر هم ریختن آرامش می­شود. در طراحی، آینه­ ها می­توانند خانه را روشن­تر و جادارتر کنند. هر دوی این ویژگی­ ها انرژی کلی خانه را بهبود می­بخشند.

آینه ­ها منعکس کننده هستند بنابراین می توان آن را طوری قرار داد تا انرژی های خاصی را به فضا بازتاب دهد. از قابلیت آینه ­ها برای انعکاس و تقویت هر چیزی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر آینه ه­ای را در دفتر خود به گونه ­های قرار دهید که درختان را به منعکس کند، انرژی چوب را به کار خود دعوت می­کنید.

 گیاهان آپارتمانی برای کنج ­ها

تزئین با گیاهان آپارتمانی، انرژی یک عنصر خاص فنگ ­شویی یعنی چوب را تقویت می­کند. عنصر چوب انرژی حیاتی رشد و عمل را به فضای شما می­آورد. گیاه، الهام بخش شفقت، مهربانی و انعطاف است. علاوه بر این، رنگ سبز یادآور جوانی و رشد است. لزوماً در فنگ­شویی گیاه خوب و بد وجود ندارند. با این حال، برخی از گیاهان همچون نخل اریکا، سرخس، پوتوس و لاکی بامبو بیشتر از بقیه توصیه می­شوند. بر اساس فلسفه فنگ ­شویی، گوشه ­های خانه نقاط دردسرساز هستند؛ زیرا برای جریان انرژی مناسب نیستند. بنابراین بهتر است گیاهان آپارتمانی را در این مناطق قرار دهید تا نشاط لازم را فراهم کنند.

گیاهان روی افزایش خلاقیت، بهره ­وری و دید مثبت تأثیرگذارند. کارشناسان طراحی معتقدند همۀ فضاها به انرژی زنده نیاز دارند و گیاهان فنگ شویی راهی آسان و طبیعی برای آوردن انرژی حیاتی به محیط هستند. گیاهان به‌عنوان دکوری زنده عمل می‌کنند که نه تنها ابعاد و رنگ را به فضا می‌افزایند، بلکه گوش ه­ای از طبیعت را به محیط خانه و کار می آورند.

پست‌های مرتبط

ترندهای دکوراسیون خانه در سال 2023

سال پیش­رو نوید خطوط محو، مدهای دراماتیک و قطعات راحت را می­دهد. سبک و سیلقه شما هر چه باشد، باز...

بیشتر بخوانید
بازسازی ساختمان چرا و چگونه؟

بازسازی یا نوسازی ساختمان + چک لیست هزینه بازسازی خانه

نوسازی و بازسازی خانه می‌تواند تجربه‌ای هیجان‌انگیز و جالب باشد، اما همزمان نیز قابلیت تبدیل شدن به پروسه‌ای طاقت‌فرسا و...

بیشتر بخوانید