نئوپان خام و لمینت آرتا

Arta Raw Chipboard

Suitable for large scale design

نئوپان خام آرتا تخته‌هایی از خرده چوب‌های زائد و تراشه‌های چوب‌بری است که در طی فرآوری با چسب و رزین مخلوط شده و تبدیل به تخته‌هایی در ابعاد ورق نئوپان متنوع با قیمت ورق نئوپان آرتا می‌گردد. امروزه نئوپان و نئوپان خام جایگزینی مدرن برای چوب جامد است.

Arta raw chipboard is easy to use, lighter than solid wood and has stable properties. The lightness and reasonable price of Arta chipboard has made it widely used in flooring and wall covering of buildings.

Arta pan factories provide a large part of the market's needs with the extensive production of high-quality raw chipboard.

نئوپان خام در ابعاد متفاوت

نئوپان چیست و چه مزایایی دارد؟

در اکثر مکان‌های زندگی روزمره مختلف، از اتاق خواب گرفته تا آشپزخانه و محل کار و… با ورق‌های نئوپان روبرو می‌شویم. امروزه این تخته‌های تزئینی به لطف تطبیق‌پذیری و طیف گسترده‌ای از روکش‌ها، جایگاه خود را به عنوان لوازم ضروری دکوری در هر خانه‌ای تثبیت کرده‌اند.

نئوپان یا تخته فیبر کم چگالی (LDF) ماده‌ای همه کاره و نسبتاً ارزان است که برای دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها کاربرد زیادی دارد. اگرچه این ماده در ابتدا در اواخر قرن ۱۹ در آلمان فرموله شد، اما تا جنگ جهانی دوم به صورت تجاری تولید نشد. تخته نئوپان شامل تراشه‌ها و تکه‌های کوچکی از چوب ریز و نرم است که با چسب (معمولاً آمینو فرمالدئید، اوره فرمالدئید یا اوره ملامین) آغشته شده و تحت دمای بالا و فشار قرار می‌گیرند. پس از خنک شدن، تخته‌ها بریده و سمباده می‌شوند، سپس به صورت خام و یا با لمینت آغشته و در تراکم‌های مختلف عرضه می‌شوند.

چوب نئوپان یا نئوپان خام چیست؟

نئوپان یک نوع مصنوع چوبی است که از ترکیب خرده چوب و چسب فشرده شده با فشار بالا و حرارت ساخته می‌شود. نئوپان خام به دلیل ویژگی‌هایی مانند: صیقل‌پذیری، سختی، انعطاف‌پذیری و مقاومت به رطوبت و حرارت، به عنوان جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی در صنعت مبلمان‌سازی، ساختمان‌سازی و دکوراسیون داخلی کاربرد‌های فراوانی دارد. همچنین نئوپان به دلیل قیمت مناسب و گستردگی در کاربرد، از محبوبیت بیشتری نسبت به چوب برخوردار است. هم اکنون کارخانجات آرتاپان با تولید گستردۀ نئوپان خام با کیفیتی بالا بخش زیادی از نیاز بازار را تأمین می‌نمایند و در بازار صادرات نیز فعالیت چشمگیری دارند.

نئوپان ملامینه چیست؟

نئوپان ملامینه (Melamine Faced (MDFs)) تخته‌هایی از خرده چوب فشرده است که با تکنولوژی پیشرفته به روش لمیناسیون روکشی تزئینی به آن افزوده می‌شود. تخته‌های نئوپان melamine آرتاپان در رنگ‌ها و بافت های مختلف تولید می‌شود. نئوپان با روکش ملامینه از جمله مواد خام با کاربرد‌هایی گسترده و‌ایده‌آل در طراحی و ساخت مبلمان است.

ورق‌های نئوپانِ لمینت شده با لایه‌ای از ملامینه در یک یا هر دو طرف با استفاده از تکنولوژی تولید ورق‌های ملامینه و رزین‌های ملامینه با روش‌های خاص تولید می‌شود. لایه ملامینه شده می‌تواند با الگو‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی شود و به نئوپان زیبایی و مقاومت بیشتری بخشیده و همچنین سطحی مقاوم در مقابل خش و خط ایجاد کند.

نئوپان ملامینه با ویژگی‌هایی چون مقاومت به رطوبت و حرارت، ظاهر زیبا و گستردگی طرح‌ها و رنگ‌ها، برای مصارف داخلی و خارجی در صنایع مبلمان‌سازی، Interior decoration,، ساختمان‌سازی و صنایع خودروسازی استفاده‌های فراوانی دارد.

Features of Arta pan raw chipboard:

 • Flawless surface texture
 • Tensile strength
 • High stability
 • Ease of processing
 • High density

Contact Arta representatives all over Iran to inquire about the price of raw chipboard and melamine

Application of raw chipboard:

 • Furniture
 • Door
 • interior design

Advantages of Arta pan raw chipboard:

ورق های نئوپان و نئوپان خام

مشخصات فنی و ابعاد ورق نئوپان خام آرتاپان:

The specifications of Arta Pan chipboard are based on the Iranian national standard number 2492 and the factory standard

ابعاد ورق نئوپان خام

:2850×2050 – 3660×1830 –2750× 1830 – 2600×1830– 2440×1830– 3660×2050– 4880×2050 mm

 • - 2050x2600 - 2050x2440 with tolerance ± 2 mm per board meter
 • Thickness 8 to 25 mm with a tolerance of ± 0.3 mm
 • The perpendicularity of the board is 2 mm per meter of board length
 • - Bending strength 14 N/mm2
 • internal adhesive strength 45 N/mm2

دریافت لیست قیمت نئوپان خام و ملامینه (آذر 1402) از طریق نمایندگان آرتاپان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نمایندگی های آرتاپان و همچنین استعلام محصولات Laminate Flooring، نئوپان خام و ملامینه، MDF sheets etc., contact Arta pan sales experts.

Related posts

پارکت را با چه چیزی تمیز کنیم؟

How to clean laminate parquet?

Today, laminate flooring has found a special place among users as one of the most convenient and practical elements in interior design.

Read More

All about Japanese interior design

Japanese decoration is a little bit eastern, a little bit western, a little bit of cold and a little bit of heat, a little bit of spirituality and a little bit of elegance. But before...

Read More